Haberler

BadgerDAO protokolü hack’lendi!

Kullanıcılarının Bitcoin kilitleyerek gelir elde etmesini sağlayan BadgerDAO protokolü hack’lendi. BadgerDAO, Bitcoin’i merkeziyetsiz finans alanına getiren projelerden biri olan biriydi. PeckShield’ın tarafından paylaşılan bilgilere göre an itibari ile 120.3 milyon dolar değerinde kripto varlık saldırıdan etkilenmiş durumda. Yapılan siber saldırı neticesinde 2100 Bitcoin ve 151 Ethereum’un siber saldırıyı düzenleyen hacker’lar tarafından ele geçirildiği belirtiliyor.

BadgerDAO’nun kullanıcılarının Bitcoin’lerini, Ethereum‘da olduğu gibi kurduğu köprüler vasıtasıyla akıllı kontratlara bağlıyor ve kullanıcılarının “wrapped Bitcoin” elde ederek DeFi uygulamalarına erişebilmesini sağlıyor. BadgerDAO’nun kullanıcılarından aldığı Bitcoin’leri sakladığı kasaları bulunuyor. Bu kasalardaki uygulanan getiri üretimi stratejilerine göre kullanıcılar, kilitledikleri Bitcoin’ler oranında gelir elde edebiliyor.

“İzinsiz bazı çekimler tespit ettik”

BadgerDAO tarafından TSİ sabah saatlerinde konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada kullanıcıların, izinleri olmadan hesaplarından çekim hareketleri olduğuna yönelik kendilerine şikayetlerde bulunduğu ve bu sebepler tüm akıllı kontratların durdurulduğu açıklandı.

Yapılan açıklamada “BadgerDAO birçok kullanıcıdan, izinsiz çekimler olduğuna yönelik şikayetler almıştır. BadgerDAO mühendislerinin soruşturması sonucunda tüm akıllı sözleşmeler, daha fazla çekim olmasını önlemek adına durdurulmuştur.” denildi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Binance'e bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para işlem platformu olan Binance aracılığıyla güvenilir ve hızlı bir şekilde satın alınabilir. Binance üzerince yeni hesap oluşturmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Haberler

To Top